• Nowe stanowiska w siłowni zewnętrznej

• Mamy kolejne stanowiska w siłowni zewnętrznej. Cieszymy się z nowego sprzętu, który posłuży do wzmocnienia kondycji fizycznej.

Zakup sprzętu i wyposażenia wydatkowano ze środków UNICEFU, przeznaczonych na wspieranie integracji ze społecznością lokalną.

#UNICEF

• Obchody Dnia Edukacji Narodowej

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w budynku szkoły odbyła się uroczysta akademia. 14 października obchodzimy nie tylko święto nauczycieli. Jest to tak naprawdę święto wszystkich nas. Tych, którzy dokładają wszelkich starań, by uczniowie mogli rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, ale także tych, którzy tworzą różne programy, tworzą szkołę. Bo szkołę tworzą nauczyciele, uczniowie i rodzice. Tak naprawdę jaka jest ta szkoła, zależy od nas.

W swoim przemówieniu Pani Dyrektor Monika Antosiak odniosła się do czasów zaborów, gdy polska tożsamość narodowa, była całkowicie zabroniona. Mówiła, że Święto Edukacji Narodowej to nie tylko święto, ale także przypomnienie tego jak ważna jest nauka dla tożsamości każdego narodu. W czasie zaborów zabraniano mówić po polsku, pisać po polsku.

Dzisiaj możemy to wszystko robić, myśląc także o tych, którzy w imię edukacji, poświęcali swoje życie. Podziękowała całemu Gronu Pedagogicznemu za trud i wkład w rozwój młodzieży. Zwróciła się z życzeniami do Pracowników Administracji i Obsługi, bez których szkoła nie funkcjonowałaby tak sprawnie. Na koniec swojego przemówienia podkreśliła, że szkołę tworzą także Uczniowie. Fajnie jeśli mają pasję, chcą się uczyć i rozwijać.

Podczas akademii wręczone zostały Nagrody Dyrektora Szkoły oraz uczniowskie „Oskary”, którymi licealiści nagrodzili wyróżniających się nauczycieli, za ich postawę i codzienną pracę.

• kwiat róży
          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• Dyrekcji, Nauczycielom i  Pracownikom Administracji i Obsługi
             składamy najlepsze, najserdeczniejsze i najcieplejsze życzenia wyrozumiałości oraz cierpliwości, sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym. Dziękujemy, za zachęcanie do myślenia. Jesteśmy wdzięczni za każdą pogodną chwilę, za każdy uśmiech, dobrą radę. Życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić  oraz pięknych i szlachetnych pomysłów  podszeptywanych przez serce. Dziękujemy WAM za poświęcony czas!
            Społeczność uczniowska XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi

• Obóz w Kurnędzy

• W dniach 21 i 22 września uczniowie klasy ukraińskiej naszej szkoły (klasa 1u) wraz ze swoimi rówieśnikami z pozostałych klas pierwszych byli na obozie integracyjnym w Kurnędzy niedaleko Sulejowa.