Aleksandra pozująca do zdjęcia z dyplomem

• 03.2022
          • 2022

2022

✔️ Międzynarodowy turniej karate ,,Central Europe Open", Bydgoszcz 05-06.03.2022

✔️ Turniej rankingowy Polskiej Unii Karate.

Kacper Wojciechowski (kl. 1a) zwycięża w konkurencji kumite ind. juniorów młodszych - 52 kg 🥇

• 2019
          • Michał Kosowski uczeń klasy 2e - finał Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego "Translation Master".

• 2018
          • Michelle Więckowski zakwalifikowała się do trzeciego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.

Eliza Syncerek z IIIE zajęła I miejsce w I edycji Konkursu Wiedzy Psychologicznej organizowanego przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

• 2017
          • W ramach współpracy z UMED w roku akademickim 2016/ 17, nasza uczennica Ewelina Pakuła wzięła udział w projekcie mentorskim Kumpel, za który otrzymała indeks na UMED.

Czworo uczniów z klasy 1b zakwalifikowało się do Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej w Pile.

• 2013
          • Uczniowie włączyli się w realizację projektów: „Dziedzictwo patriotyczne Armii Krajowej”, „Znam swoje prawa oraz ,,Raz, dwa, trzy – działaj Ty! Zwiększanie partycypacji  społecznej młodzieży”.

Łukasz Kowalczyk zajął X miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematyczno – Logicznej .

Łukasz Kowalczyk wywalczył też II miejsce w konkursie „Matematyczna Piramida” oraz zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”.

• 2012
          • W VII Konkursie Fotograficznym I miejsce w kategorii Eksperyment: zdobyła Aleksandra Zaborska,a w kategorii Obserwacja fizyczna II miejsce wywalczyła Jagoda Pawelec.

W konkursie na fotorelację z działań ekologicznych szkoła zdobyła I miejsce.

W finałach Łodzi w tenisie stołowym dziewczęta i chłopcy zdobyli II miejsce.

W Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety” chłopcy wywalczyli II miejsce.

W II Międzyszkolnym Konkursie Języka Łacińskiego finalistkami zostały: Katarzyna Sodol i Aleksandra Zaborska.

Kasia wywalczyła również II miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Łodzi i Regionie Łódzkim.

• 2011
          • Gazetka „Flash” po raz pierwszy wzięła udział w projekcie Junior Media i została wybrana jedną z 10 najlepszych redakcji w całej Polsce.

XVIII LO zwyciężyło w konkursie „Eko – Junior”. Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Niepokorni w kamasze” został Michał Bartoszek.

W Konkursie Recytatorskim w językach obcych Martyna Kaczmarek zajęła II miejsce, a Katarzyna Sodol – III miejsce.

Uczniowie szkoły wywalczyli II miejsca w Turnieju Piłki Nożnej oraz w Zawodach Strzeleckich „Ustrzel Gwiazdkę”.

Szkoła zdobywa II miejsce w Teście Umiejętności Strzeleckich – III Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych z Klasami Policyjnymi 2011.

• 2010
          • W Turnieju Polskiej Shido Ligi 14, w kategorii Shido MMA – 65 kg, Kamil Forysiak zajął I miejsce.

Zajęliśmy II miejsce w Klasyfikacji Zespołowej Indywidualnych Biegów Przełajowych Dziewcząt.

II miejsce w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych wywalczyła Milena Tomczak.

• 2009
          • W IV Konkursie Fotograficznym „Fotografujemy zjawiska fizyczne i przemiany chemiczne”, w kategorii Eksperyment fizyczny lub chemiczny I miejsce przypadło Grzegorzowi Wróblewskiemu.

XVIII LO zdobywa I miejsce w rywalizacji sportowo-obronnej i Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi podczas I Zlotu Klas Mundurowych w Białym Brzegu.

W 7. Pucharze Polski Centralnej (kickboxing) I miejsce zajął Kamil Forysiak.

Malina Rosik z klasy III A została laureatką konkursu ,,Młodzi kontra HIV.

• 2008
          • W Konkursie na Projekt Okładki Targów Edukacyjnych 2008 – I nagrodę zdobył Piotr Szmajda.

Srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Karate SHOTOKAN wywalczyła Katarzyna Świerczyńska.

Uczniowie szkoły zajęli II miejsce w Marszu na Orientację „Orientuj się i licz”, w Zawodach Strzeleckich

„Ustrzel Gwiazdkę” oraz w Zawodach Strzeleckich LOK – Liga Międzyszkolna.

W XII Konkursie Historycznym „Na zew Ziemi Wileńskiej” II miejsce zdobył Adam Andrzejewski.

W Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”– III miejsce wywalczyli chłopcy, a IV miejsce – dziewczęta.

W Turnieju recytatorskim „Podróżny niezbędnik Pana Cogito” I miejsce zajął Igor Żebrowski.

XVIII LO, przy współpracy KMP w Łodzi, zorganizowało Międzyszkolny Konkurs Debat „Kibicowanie fair-play, czy to w ogóle jest możliwe?”

17 XII odbyła się I Pokazowa Rozprawa Sądowa przygotowana przez uczniów XVIII LO pod opieką pani Elżbiety Barskiej-Hermut, Sędzi IV Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Łodzi.

• 2007
          • 24 XI, podczas IV Międzynarodowych Mistrzostw Łodzi Juniorek i Juniorów w JUDO III miejsce zajęła Anna Rybowska.

• 2006
          • W XI Konkursie Historycznym „Na zew Ziemi Wileńskiej” zajęliśmy I miejsce.

W Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety” chłopcy wywalczyli III, a dziewczęta IV miejsce.

• 2005
          • W Ogólnopolskim Konkursie Astronautyczno-Astronomicznym szkoła miała 4 finalistów, a w Wojewódzkim Konkursie Astronomiczno-Plastycznym – 3 laureatów.

W Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Przedsiębiorstwo „Poza Formantem” – drużyna szkolna zajęła II miejsce

• 2004
          • Agata Więckiewicz została wyróżniona w konkursie ,,Wojna trojańska bez tajemnic”.

Karolina Szcześniak, Marcin Miller i Wiktor Walczak zajęli I miejsce w etapie regionalnym X Ogólnopolskiego Konkursu Debat Szkolnych.

• 2003
          • Malwina Tłuczek została wyróżniona w finale XL Konkursu Języka Łacińskiego.

Karolina Bednarek, Anita Kociszewska, Monika Maciak zostały finalistkami I Międzyszkolnego Interlingwistycznego Konkursu Sentencji.

• 2002
          • W konkursie plastycznym pt. „Słońce jest aktywne” nagrody zdobyli Dorota Kula i Tomasz Maciołek.

W I Wojewódzkim Konkursie „Fizyka i Ekologia” nagrodę I stopnia zdobył Krzysztof Szer, a Anna Jędrzejczak uzyskała nagrodę III stopnia.

Magdalena Różanek zdobyła nagrodę za pracę ,,Hiperprzestrzeń” w konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki.

W marcu tego roku w ramach projektu Sokrates Comenius 2  szkoła gościła uczniów z Johannes Keppler Gymnasium ze Stuttgartu.

Adam Boguszewski zdobył wyróżnienie w Konkursie Literackim pn. „List do przyjaciela”.

• 2001
          • W VII Ogólnopolskim Konkursie Debat Szkolnych uczeń Sebastian Oliszewski zajął I miejsce
            dla najlepszego mówcy.

III miejsce w tym konkursie zajęła drużyna XVIII LO – Sebastian Oliszewski, Agnieszka Pomykała