• Życzenia

• Droga Młodzieży  18 LO w Łodzi, w Nowym Roku życzymy Wam nie tylko sukcesów naukowych, ale również czasu pełnego przyjaźni, wsparcia i wzajemnego zrozumienia. Niech każdy dzień spędzony w szkole będzie okazją do zdobywania wiedzy i doświadczeń, które będą Was budować zarówno jako jednostki, jak i silną społeczność. Niech nadchodzący rok będzie pełen inspiracji, osiągnięć oraz nowych możliwości do poznawania i rozwoju Waszych pasji.

Szczęśliwego Nowego Roku!

• Jasełka w XVIII LO

• W czwartek 21 grudnia, aby kultywować szkolną tradycję, odbyły się w naszej szkole Jasełka. Niosły e świąteczne przesłanie, życzenia pokoju i miłości na świecie.

• Wycieczka do Niemiec

• W dniach 11-13 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieka Pani Profesor Anny Życkiej i Profesor Iwony Firazy pojechali na wycieczkę do Niemiec i Szwajcarii Saksońskiej.

• Spotkanie o odnawialnych źródłach energii

• W odpowiedzi na zaproszenie dr Przemysława Farysia - nauczyciela fizyki, naszą szkołę odwiedzili specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Edukowali uczniów klas drugich i trzecich z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Zobaczyliśmy między innymi jak działa mały model elektrowni wiatrowej oraz samochodu napędzanego wodorem.

Dziękujemy za wspaniały wykład na temat tego, jak w Polsce wprowadza się rozwiązania energetyczne sprzyjające ekologii.

Chcemy więcej, dlatego liczymy na kolejne wykłady ekspertów z WFOŚiGW w Łodzi.

• Kiermasz świąteczny

• Na początku grudnia w naszej szkole odbywał się kiermasz świąteczny organizowany przez Panią Profesor Jolantę Żurańską i jej wychowanków z klasy 3A. Pieniądze uzbierane na kiermaszu zostaną przeznaczone na organizację uroczystości 70-lecia szkoły w 2024 roku.