• Środki przymusu bezpośredniego - warsztaty

• W dniu 14 lutego klasy 2a i 2b uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez funkcjonariusza KMP w Łodzi - Pana Amadeusza Kościelskiego. Szkolenie dotyczyło podstaw prawnych środków przymusu bezpośredniego.

Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

• Dzień zakochanych

• 14 lutego uczniowie XVIII Liceum świętowali Dzień zakochanych. Była poczta walentynkowa, "Szybkie Randki" oraz wiele uśmiechów, życzeń i radości.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

• Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w Polsce po raz 19. Już od 7 lutego do końca marca tysiące szkół zaangażuje się w działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie! Za jego organizacje odpowiada Polskie Centrum Programu Safer Interenet, które tworzą: NASK Państwowy Instytut Badawczy oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym elementem DBI są inicjatywy edukacyjne organizowane lokalnie przez szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe i inne placówki i instytucje w całej Polsce. Obchody DBI objęte zostały honorowym patronatem  Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Nasza szkoła również bierze udział w tym wydarzeniu. Na terenie XVIII LO w Łodzi odbywać się będą konkursy, warsztaty on-line dla uczniów  i nauczycieli z bezpieczeństwa w sieci.

10 lutego uczniowie klas pierwszych spotkali się on-line z Policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, by poszerzyć swoje informacje w tym zakresie.

• Straż Ochrony Kolei w XVIII LO

• W dniu 08.02.2023 r. czwartoklasiści XVIII Liceum zapoznali się z kolejną formacją mundurową – Strażą Ochrony Kolei.

Pan Marek Sarna (inspektor SOK) opowiedział o zadaniach instytucji i przedstawił zasady rekrutacji.

Dziękujemy !

• Staropoleskie Targi Edukacyjne

• W dniu 08 lutego uczestniczyliśmy w Staropoleskich Targach Edukacyjnych. Odbyliśmy dziesiątki rozmów z ósmoklasistami i ich rodzicami. To wszystko w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 26 na ulicy Kapitana Stefana Pogonowskiego 27/29.

• Warsztaty "Ostaszków - Kalinin - Miednoje”

• W dniu 8 lutego gościliśmy członków stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r.", którzy przeprowadzili dla młodzieży  „Ogólnopolskie Warsztaty #OKM1940 Ostaszków - Kalinin - Miednoje”. W klasach I policyjnych XVIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi zajęcia prowadził Prezes Jarosław Olbrychowski.

„Stowarzyszenie "Rodzina Policyjna 1939 r." jest organizacją, która zrzesza członków rodzin przedwojennych Policjantów, którzy w większości zostali zamordowani w 1940 roku przez NKWD. Celem działania Stowarzyszenia (...) jest przyczynienie się do poznania historii Policji Państwowej, szczególnie na terenie województwa łódzkiego; ukazanie społeczeństwu prawdy o patriotycznych działaniach policjantów w tamtym okresie oraz właściwe upamiętnienie ich czynów, aby pozostawić prawdę o nich w pamięci następnych pokoleń.” -Rodzina Policyjna 1939 w Łodzi | Facebook

• Gala stypendystów Prezesa Rady Ministrów

• W środę 8 lutego najlepsi uczniowie z województwa łódzkiego odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. Gala odbyła się w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wśród wyróżnionych osób była Aleksandra Józefowicz z klasy 2a. Serdecznie gratulujemy!

• Wizyta Pani Jolanty Sowińskiej-Gogacz w XVIII LO

• 31 stycznia odwiedziła naszą szkołę Pani Jolanta Sowińska-Gogacz z Muzeum Dzieci Polskich - ofiar totalitaryzmu, która jest współautorką książki "Mały Oświęcim". Dzięki tej wizycie nasza biblioteka zyskała serdeczny wpis w naszym egzemplarzu książki. Dziękujemy za miłe słowa!