• Попередня інформація щодо набору на службу

        • Щороку восьмикласники обирають з-поміж багатьох загальноосвітніх навчальних закладів той заклад, який визначить їхній подальший освітній шлях. Чи варто боротися за якомога кращий атестат по закінченню початкової школи? Яким предметам слід приділяти особливу увагу у випускному класі початкової школи? Зараз саме час відповісти на ці питання. 
           
          Розпорядження Міністерства освіти визначає, якими будуть умови набору учнів восьмих класів до середніх шкіл, а воєводи визначають дати набору в окремих воєводствах. Щороку восьмикласники та їхні батьки запитують про бали, як вони нараховуються та порогові бали.  

          Як підраховуються бали, що особливо важливо? 

          Максимальна кількість балів, яку може набрати студент - 200. До них відносяться 

          100 балів за іспит за восьмий клас, 

          100 балів сумарно за оцінки в атестаті за восьмий клас та додаткові досягнення.  

          Іспит за восьмий клас 

          Учні отримують свої індивідуальні тестові оцінки у відсотках, які конвертуються в певну кількість балів. Коефіцієнт перерахунку для окремих тестів є наступним: 
            

          польська мова - коефіцієнт 0,35 - тобто, якщо абітурієнт набрав на іспиті у відсотках, наприклад, 70%, то 70% х 0,35 = 24,5 бала 

          математика - коефіцієнт 0,35 - тобто, якщо студент отримав на іспиті результат у відсотках, наприклад, 95%, то 95% х 0,35 = 33,25 бала  

          Іноземна мова - коефіцієнт 0,3 - тобто, якщо абітурієнт отримав за іспит у відсотках, наприклад, 100%, то 100% х 0,3 = 30 балів.  

          Таким чином, загальний екзаменаційний бал цього студента становить 87,75 балів.  

          Сертифікат 

          При наборі враховуються лише 4 предмети. Обов'язковими є польська мова та математика, а також 2 предмети, вказані середнім навчальним закладом під час набору. Тому варто звернути особливу увагу у 8 класі на результати з цих предметів, які знадобляться учневі в процесі вступу. 

          1а поліцейський клас з елементами криміналістики - польська мова, математика, географія, WOS

          1б клас поліцейсько-правовий - польська мова, математика, історія, ВОС

          1с військово-рятувальний клас - польська мова, математика, англійська мова, біологія


          Скільки балів, за яку оцінку? 

          Оцінка прицільності - 18 балів. 

          Дуже хороша оцінка - 17 балів. 

          Хороша оцінка - 14 балів. 

          Достатня оцінка - 8 балів. 

          Прохідний бал - 2 бали.  

          Різниця між оцінкою "відмінно" та "дуже добре" становить лише один бал, а от між оцінкою "дуже добре" та "добре" - вже 3 бали. Тож є за що боротися. 
           
          Додаткові пункти в сертифікаті 

          Волонтерство та діяльність для школи - 3 бали. 

          Атестат з відзнакою - 7 балів. 

          Особливі досягнення, наприклад, звання фіналіста або лауреата шкільних предметних олімпіад, конкурсів знань, творчих конкурсів, спортивних змагань. Загалом студент може набрати додатково 18 балів.  

          Щороку дирекція шкіл публікує перелік олімпіад, творчих конкурсів та спортивних змагань, за які учень може отримати додаткові бали. 

           

          Бальні пороги та преференційні списки - що це таке? 

          На сайтах закладів післяшкільної освіти можна знайти інформацію про порогові бали, які гарантують вступ до школи. Про те, які порогові бали були встановлені в тому чи іншому році, буде повідомлено лише після оголошення списку кваліфікованих кандидатів. Тому, коли ми робимо моделювання кількості балів, ми посилаємося лише на те, що було один-два роки тому. 
           
          Список переваг - це кількість класів/відділень, які учень може обрати для відвідування в загальноосвітньому навчальному закладі. Цю інформацію варто запитувати у приймальних комісіях, у початкових школах, оскільки в різних провінціях вона може виглядати по-різному. 
           
          При складанні списку переваг важливим є порядок обраних класів. Першим обирається клас, до якого учень найбільше хоче потрапити, так званий "клас/школа мрії". Натомість останнім у списку стоїть той, про який студент дбає найменше. В електронній моделі набору система перевіряє класи по черзі (зі списку переваг) і зараховує абітурієнта на той, в якому - як перший у списку - він набрав достатню кількість балів. Це означає, що якщо він виявиться першим класом у списку, то вже не буде враховувати ті, що внесені нижче. Вона може бути і п'ятою, що означає, що у студента не вистачило балів за чотири попередні класи. У цьому випадку система також не буде враховувати класи, які мали подальші позиції у списку преференцій. 
           
           
          Варто пам'ятати, що у загальноосвітніх навчальних закладах діють приймальні комісії і у разі виникнення питань можна звернутися до їх представників для з'ясування будь-яких сумнівів.