• Wycieczka do Niemiec

          • W dniach 11-13 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieka Pani Profesor Anny Życkiej i Profesor Iwony Firazy pojechali na wycieczkę do Niemiec i Szwajcarii Saksońskiej.

          • Spotkanie o odnawialnych źródłach energii

          • W odpowiedzi na zaproszenie dr Przemysława Farysia - nauczyciela fizyki, naszą szkołę odwiedzili specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

            Edukowali uczniów klas drugich i trzecich z zakresu odnawialnych źródeł energii.

            Zobaczyliśmy między innymi jak działa mały model elektrowni wiatrowej oraz samochodu napędzanego wodorem.

            Dziękujemy za wspaniały wykład na temat tego, jak w Polsce wprowadza się rozwiązania energetyczne sprzyjające ekologii.

            Chcemy więcej, dlatego liczymy na kolejne wykłady ekspertów z WFOŚiGW w Łodzi.

          • Kiermasz świąteczny

          • Na początku grudnia w naszej szkole odbywał się kiermasz świąteczny organizowany przez Panią Profesor Jolantę Żurańską i jej wychowanków z klasy 3A. Pieniądze uzbierane na kiermaszu zostaną przeznaczone na organizację uroczystości 70-lecia szkoły w 2024 roku.

          • "11 Przykazań" w Atlas Arenie

          • 10.11 grupa uczniów z prof. Mariuszem Ruckim uczestniczyła w koncercie „11 Przykazań” w Atlas Arenie.

            W koncercie zorganizowanym przez Mocnych w Duchu uczestniczył również kard. Grzegorz Ryś, który powiedział słowo do młodzieży.

          • #Detalomania

          • 2 listopada uczniowie klas 3a i 2b2 wzięli udział w podróży do świata historii i tajemnic łódzkiej architektury

            Prof. Joanna Kozińska i Radogosta z Łodzi poprowadziły nas trasą od Willi pod Jabłonią, przez ul. Moniuszki i Kamienicę pod Gutenbergiem, do pałacu Juliusza Heinzla przy Piotrkowskiej 104.

            Dowiedzieliśmy się, czym było boniowanie, odróżniamy attykę od fryzu, wiemy, kto był twórcą dagerotypu i gdzie w Łodzi jest instalacja "Sąsiedzi"

          • Światełko Pamięci

          • Uczniowie klas 1b1, 2ad i 2c w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką prof. Sławomira Smolińskiego i prof. Piotra Drzewieckiego wzięli udział w akcji „Światełko Pamięci”.

            Na cmentarzu Wszystkich Świętych przy ul. Zakładowej, gdzie pochowane są osoby bezdomne, samotne, zapomniane zapłonęły znicze. Zapalili je społecznicy, uczniowie łódzkich szkół, przedstawiciele organizacji pozarządowych, MOPS oraz łodzianie

          • 29 Kwesta na Starym Cmentarzu w Łodzi

          • 28.10.2023 wzięliśmy udział w 29 kweście na Starym Cmentarzu w Łodzi.

            Dwie grupy uczniów, mimo deszczu i zimna, pod opieką p. A. Rogalskiej i p. S. Smolińskiego, pomagały w organizacji sprzątania i porządkowały groby.

            Również Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu ze swoimi Opiekunkami: P. M. Kowalewską i P. A. Wawrzynia-Khan, jak co roku sprzątali groby i kwestowali na rzecz ratowania zabytkowych pomników na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej. SKW opiekuje się grobami rodzin Lamprechtów i Skrutkowskich. Uczniowie uprzątnęli liście, zagrabili ziemię, postawili kwiaty i zapalili znicze.

          • Wycieczka do Zakładu Karnego w Garbalinie

          • W dniach 25-26.10.23r. nasi uczniowie gościli na terenie Zakładu Karnego w Garbalinie w ramach programu edukacji prawnej młodzieży " W SŁUŻBIE PRAWU".

            Spotkanie obejmowało udział uczniów w zajęciach edukacyjnych mających na celu podniesienie poziomu świadomości prawnej oraz przeciwdziałanie przestępczości wśród młodzieży oraz zapoznanie z infrastrukturą jednostki penitencjarnej.

          • Adwokaci rozjaśniają prawo

          • W dniach 19 oraz 27.10 uczniowie klas 3b,3c,1g,3a rozmawiali z adw. Kamilą Fil i z adw. Krystianem Paderewskim na temat cyberstalkingu, hejtu, podszywania się za kogoś w Internecie oraz fałszywych oskarżeń.

             

            Serdecznie dziękujemy za czas, zaangażowanie i chęć dzielenia się wiedzą!

          • Wykład na temat programów dotyczących walki ze smogiem

          • W środę, 18 października, odwiedził naszą szkołę specjalista z zakresu jakości powietrza Pan Dyrektor Grzegorz Leszczyk z Biura Energetyki i Jakości Powietrza Urzędu Miasta Łodzi przedstawił wybranym uczniom klas trzecich bardzo ciekawy wykład na temat programów dotyczących walki ze smogiem.Łódź od lat prowadzi najróżniejsze programy mające na celu ochronę powietrza. Warto myśleć i postępować EKO.Dziękujemy, Panie Dyrektorze, za świetny wykład.

        • Profesor prezentujący uczniom kamizelkę kuloodporną oraz kajdanki
          • Wyklad Pana Prof. Marcina Struszczyka

          • W środę uczniowie klas drugich gościli Pana Prof. Marcina Struszczyka - Dyrektora Instytutu Badawczego MORATEX w Łodzi.

            Pan Profesor wygłosił bardzo interesujący wykład na temat materiałów balistycznych i innych rozwiązań dla służb mundurowych.

            Uczniowie mogli także przymierzyć kamizelkę kuloodporną oraz kask.

            Panie Profesorze - dziękujemy za świetną lekcję.

          • Dzień Komisji Edukacji Narodowej 14.10.2023 r.

          • Dyrekcji, Nauczycielom i Wszystkim Pracownikom Administracji i Obsługi składamy z okazji Dnia Nauczyciela najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz dumy z uczniów ! Życzymy Wam spełnienia wszystkich marzeń i satysfakcji
            z wykonywanej pracy. Drodzy Nauczyciele dziękujemy!!!

            Społeczność Uczniowska XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.

             

          • Dzień Edukacji Narodowej nagrody Prezydenta Miasta Łodzi.

          • Za ciężką pracę i zaangażowanie nauczyciele i dyrektorzy z łódzkich placówek oświatowych otrzymali nagrody Prezydenta Miasta Łodzi z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej władze Łodzi nagrodziły 151 nauczycieli i dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uroczystość odbyła się w środę 4 października
            w Urzędzie Miasta w Łodzi. 
            Wśród nagrodzonych osób była Nasza Pani Dyrektor  Monika Antosiak i  Pani Monika Troczka – nauczycielka podstaw przedsiębiorczości, biznesu i zarządzania. Serdeczne Gratulacje!

          • Integracja klas pierwszych 2023

          • W dniach 18-19 września klasy pierwsze 18LO wyjechały do Załęcza WIelkiego na zajęcia integracyjne. Wyjazd pozwolił na lepsze poznanie rówieśników oraz nauczycieli. Było radosnie i dopisała pogoda.

          • „Silna Biało-Czerwona”. Żołnierze Wojska Polskiego zapraszają do wspólnego świętowania

          • Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie w ramach tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w 103. Rocznicę Bitwy Warszawskiej zaplanowały na terenie całego kraju w dniach 12-15 sierpnia 2023 roku blisko 70 pikników wojskowych pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. W województwie łódzkim, w miejscowościach: Kamieńsk, Drzewica, Uniejów i Konstantynów Łódzki na wszystkich miłośników wojska będą czekały liczne atrakcje.

            Podczas pikników będzie można z biska obejrzeć sprzęt wojskowy, w który jest wyposażona polska armia, min.: czołg Leopard, kołowy transporter opancerzony Rosomak, wyrzutnię rakiet Langustę, zestaw rakietowy Poprad, moździerz samobieżny Rak oraz porozmawiać z profesjonalną załogą. W czasie imprez odbędą się liczne pokazy, min. wyszkolenia kadetów, walki wręcz, maskowania taktycznego czy pierwszej pomocy na bazie fantomów. Będzie można również pod okiem specjalistów poćwiczyć postawy strzeleckie oraz składanie i rozkładanie broni.

            Miłośnicy wojskowego brzmienia wezmą udział w koncertach Orkiestr Wojskowych, a fani wirtualnej rzeczywistości i nowoczesnych technologii przy użyciu Gogli VR spróbują swoich sił w kierowaniu czołgiem lub pilotażu odrzutowca. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, będą „dmuchańce”, animatorzy poprowadzą gry i konkursy z nagrodami, no i oczywiście jak zawsze, prawdziwy kulinarny hit - wojskowa grochówka.

            Wspólne świętowanie to również okazja by porozmawiać z żołnierzami na temat ich codziennej służby, a w mobilnych punktach rekrutacyjnych zapoznać się z ofertą i możliwością wstąpienia do wojska. Ci którzy zdecydują się związać swoją przyszłość z mundurem będą mogli złożyć wniosek i zapoczątkować procedurę naboru do służby wojskowej.

            Wszystkie pikniki będą odbywały się w godzinach 12.00 -18.00.

            12 sierpnia w Kamieńsku na terenie targowiska przy ul. Kościuszki 29 będzie można dodatkowo min. sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się bronią dzięki nowo otwartej strzelnicy wirtualnej przy ZSP im. Tadeusza Kościuszki, posmakować lokalnych specjałów, a na zakończenie pikniku, o godzinie 18.00, w ramach „Kina Frontowego” obejrzeć film „Generał Nil”. W pikniku weźmie udział młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Kamieńsku.

            13 sierpnia w Drzewicy przy Regionalnym Centrum Kultury przy ul. Stawowej 27 wystąpi i zagra koncert Orkiestra Wojskowa z Dęblina, będzie można pooglądać repliki broni oraz postrzelać na strzelnicy wirtualnej z Mroczkowa Gościnnego.

            14 sierpnia w okolicy boisk w Uniejowie przy ul. abp. Jakuba Świnki 6 Wojskowe Zakłady Lotnicze zaprezentują makiety produkowanych przez siebie samolotów, odwiedzający obejrzą pokaz wyszkolenia psów kierowanych do służb mundurowych, a na najmłodszych odwiedzających będzie czekała moc atrakcji. Można również będzie wysłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej z Torunia oraz zapoznać się z działaniem rożnych rodzajów strzelnic.

            Ostatni piknik pn. „Silna Biało-Czerwona” z okazji tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w województwie łódzkim odbędzie się 15 sierpnia w Konstantynowie Łódzkim przy ul. Sucharskiego 1. Tutaj dla odwiedzających również wystąpi Orkiestra Wojskowa z Torunia, a miłośnicy militariów będą mieli możliwość zaspokoić ciekawość oglądając i przymierzając sprzęt wyposażenia osobistego żołnierzy czy zajrzeć pod maskę Toyoty Hilux. Dla dzieci przewidziano całą masę zabaw, konkursy z nagrodami oraz czas na wspólne zdjęcia z żołnierzami przy nowoczesnym sprzęcie wojskowym.