• II warsztaty ekologiczne "Łódzkie szkoły dla klimatu".

• II warsztaty ekologiczne "Łódzkie szkoły dla klimatu". Nasza ekipa jak zawsze gotowa do wyzwań.

Dziś rozmawialiśmy na temat śladu wodnego i śladu węglowego, jaki zostawiamy na naszej planecie. Ożywiona dyskusja, mądre wnioski i projekty do realizacji.

Teraz czas na działanie

• Tydzień sztucznych satelitów

• Zaczął się tydzień sztucznych satelitów w XVIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi

Klasy walczą o jak najlepsze oceny z modeli i projektów sztucznych satelitów.

Pracownia fizyczna zamieniła się w centrum nowoczesnych sond badawczych, satelitów telekomunikacyjnych oraz teleskopów.

Odnotowano także obiekty z historii światowej kosmonautyki w postaci świetnie odwzorowanych sputników.

Sami zobaczcie co potrafią Nasi Pierwszoklasiści!

• Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

• Drodzy Uczniowie

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, która dotyka zarówno młodzież jak i osoby starsze. Dlatego nigdy nie bagatelizujcie objawów, które mogą świadczyć o depresji.

Smutek czy negatywne emocje nie zawsze oznaczają poważną chorobę, jednak przedłużające się obniżenie nastroju może prowadzić do poważnych konsekwencji dla zdrowia i życia. Pamiętajcie, że nie jesteście sami ze swoimi problemami i zawsze możecie poprosić o pomoc. W trudnych sytuacjach udzielą jej Wam poza rodzicami, doświadczeni specjaliści i nauczyciele. Bacznie obserwujcie też swoich rówieśników - być może wśród Was jest ktoś, kto potrzebuje wsparcia. Symbolem solidarności z osobami walczącymi z depresją są stokrotki. Te drobne І niepozorne kwiaty mają przynosić nadzieję i przypominać, że depresja jest chorobą uleczalną. Najważniejsze, by dostrzec jej symptomy na czas.

Małgorzata MOSKWA-WODNICKA

• Warsztaty z kryminalistyki

• W ramach lekcji podstaw kryminalistyki klasy 2A1 i 2A2 miały warsztaty, na których młodzież wykrywała ślady oraz zbierała i zabezpieczała odciski palców. Dzięki naszej Pani Dyrektor Monice Antosiak młodziez w praktyczny sposób uczyła się zagadnień z kryminalistyki.

Dziękujemy.

• Zajęcia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

• Uczniowie klasy 3A wzięli udział w warsztatach kryminalistycznych  w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

Zajęcia dotyczyły zagadnień z zakresu kryminologii.

Młodzież wysłuchała wykładu dr Krzysztofa Nawrockiego na temat nowych zjawisk kryminologicznych.

Uczniowie mieli także okazję poznać pracownię wirtualnej rzeczywistości i poćwiczyć zabezpieczanie śladów w wirtualnym miejscu zbrodni.

W wirtualnym środowisku uczniowie uczyli się przez działanie.

Było interesująco i ciekawie.

• Młodzież 18LO dla klimatu

• Rozpoczęliśmy pierwsze szkolenie uczniowskie w ramach programu #ŁódzkieSzkołyDlaKlimatu.

Co to jest klimat, jak postępują jego zmiany, jakie są źródła zatruwania naszego powietrza oraz co to jest efekt cieplarniany... niby proste pytania, a jednak bardzo istotne w otaczającym nas świecie.

Nauka o klimacie, to obowiązkowa nauka o przyszłości nas wszystkich

Dziękujemy Łódzkiemu Ośrodkowi Działań Ekologicznych Źródła za dzisiejsze warsztaty. Do zobaczenia na kolejnych tematycznych szkoleniach.

W warsztatch z uczniami wziął udział prof. Faryś.

• Zajęcia na strzelnicy

• Młodzież XVIII LO regularnie rozwija swoje kompetencje strzeleckie.

Bierzemy udział w Programie Upowszechniania Strzelectwa prowadzonym przez Akademicki Związek Sportowy oraz w zajęciach strzeleckich w XLVII LO w Łodzi

Dzisiaj strzelały klasy pierwsze i czwarte

Cel, pal !

• Ślubowanie klas 1

• W dniu 19 stycznia uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. W obecności Dyrekcji, Wychowawców i członków Rady Pedagogicznej oraz zaproszonych Gości złożyli  uroczyste ślubowanie.

Pierwszakom Gratulujemy

• Wycieczka do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

• 11 stycznia odbyła się wycieczka do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, która była podróżą w przeszłość Łodzi.

• Poznaliśmy dziś historię ewolucji przemysłu włókienniczego oraz mody.
            • Zobaczyliśmy autentyczne krosna z przełomu XIX i XX wieku, które dzięki specjalistom - wciąż działają.
            • Poznaliśmy tajniki działania systemu Jacquarda, wiemy już co to jest zgrzeblarka i jak wytwarza się przędze.
            • Hala maszyn włókienniczych robi ogromne wrażenie.
        • Życzenia

• Droga Młodzieży  18 LO w Łodzi, w Nowym Roku życzymy Wam nie tylko sukcesów naukowych, ale również czasu pełnego przyjaźni, wsparcia i wzajemnego zrozumienia. Niech każdy dzień spędzony w szkole będzie okazją do zdobywania wiedzy i doświadczeń, które będą Was budować zarówno jako jednostki, jak i silną społeczność. Niech nadchodzący rok będzie pełen inspiracji, osiągnięć oraz nowych możliwości do poznawania i rozwoju Waszych pasji.

Szczęśliwego Nowego Roku!

• Jasełka w XVIII LO

• W czwartek 21 grudnia, aby kultywować szkolną tradycję, odbyły się w naszej szkole Jasełka. Niosły e świąteczne przesłanie, życzenia pokoju i miłości na świecie.